WielkiTestIntegracji.pl

Dowiedz się wszystkiego na temat integracji

Escape room – pomysł na integrację pracowników

Aby przedsiębiorstwo mogło generować zyski, potrzebne jest odpowiednie zaplecze: finansowe i techniczne, ale przede wszystkim odpowiednio wykwalifikowana kadra pracownicza. Osoby pracujące w firmach są zgodne co do jednego: ważna jest atmosfera i komunikacja między pracownikami. To dlatego tak ważne jest organizowanie imprez integracyjnych, dzięki którym mogą zacieśnić się więzi między personelem. Jednym z pomysłów jest urządzenie takiego spotkania w escape roomie. Co to za miejsce i dlaczego idealnie nadaje się jako tło do polepszania relacji wśród pracowników?

Imprezy dla Firm

Czym jest escape room?

Escape room to inaczej pokój zagadek. Grupa znających się osób (poza pracownikami organizacji może być to rodzina, znajomi lub przyjaciele) zamykana jest w specjalnym pomieszczeniu. Ich zadaniem jest się z niego wydostać. Aby to zrobić, muszą rozwiązać ciąg zagadek logicznych, a nierzadko także sprawnościowych. Liczy się czas, wytężone
myślenie oraz… współpraca!

Mysterious roomy projektowane są według stopnia zaawansowania. Dla osób dopiero rozpoczynających przygodę z domem zagadek idealne będą więc pomieszczenia o poziomie początkującym i stosunkowo krótkim czasem na rozwikłanie łamigłówki: w zupełności wystarczy 30 minut. Bardziej wprawieni mogą z powodzeniem wchodzić do tajemniczych pokojów, w których mają aż godzinę na to, aby się z nich wydostać.

Poczynania zamkniętych w pomieszczeniu osób przez cały czas bacznie śledzą pracownicy domu zagadek. W przypadku napotkania trudności mogą im podać przydatne wskazówki.

Mysterious room – różne oblicza

Organizatorzy zabawy dbają o bogactwo swojej oferty. Znajdziemy w niej zatem pokoje zagadek, których tematyka związana jest z kryminalistyką, podróżami, a nawet medycyną. W mgnieniu oka możemy zatem przenieść się na egzotyczną, rajską wyspę, poczuć się jak Sherlock Holmes lub… pracownicy szpitala psychiatrycznego. Nie ulega wątpliwości, że każdy znajdzie tu coś dla siebie!

Zacieśnianie koleżeńskich więzi między pracownikami

Escape room to wciągająca rozrywka dla osób w każdej kategorii wiekowej. Ważna jest tu współpraca oraz szukanie właściwych rozwiązań przy pomocy sprawnej komunikacji między uczestnikami gry. Dlatego też wielu pracodawców decyduje się na organizację spotkania integracyjnego właśnie w domu zagadek. Pracownicy jednej firmy lub konkretnego działu stają przed wspólnym celem: w ściśle określonym czasie muszą wydostać się z pokoju. Przy okazji mają szansę lepiej się poznać, zaobserwować swoje zachowania i cechy charakteru. Obserwacje doskonale przekładają się potem na pracę zawodową. Podczas rozwiązywania zagadki na wierzch wychodzi bowiem, kto jest urodzonym liderem, kto przyjmuje bardziej bierną postawę, a kto kompletnie nie uczestniczy w zabawie.

Mysterious room to również szansa dla nieśmiałych, którzy dotąd trzymali się w firmie z boku. Mogą wykazać się skrywanymi dotąd umiejętnościami i „zabłysnąć” w grupie kolegów.

Escape room to niepospolity pomysł na integrację pracowników. Po intensywnym wysiłku umysłowym warto zakończyć wieczór w barze lub restauracji.