WielkiTestIntegracji.pl

Dowiedz się wszystkiego na temat integracji

Integracja pracowników kasyna — jak zrobić to dobrze?

Zapoznawanie się z nowymi pracownikami zazwyczaj wygląda tak samo. Pytamy o imię, nazwisko, zainteresowania i ulubiony typ filmów – choć na ogół odpowiedź i tak nas nie interesuje, ale od czegoś przecież trzeba zacząć. Są jednak inne, mniej sztampowe sposoby na poznanie i zintegrowanie nowych pracowników kasyna. W naszym artykule przedstawimy Ci kilka z nich.

Wyjazdy integracyjne

Wyjazdy integracyjne kojarzą nam się zazwyczaj jednoznacznie z dużą ilością alkoholu, wulgarnymi zabawami i przypadkowymi znajomościami. Ten typ organizowania czasu wolnego jest dość bezproblemowy – napoje wyskokowe i głośna muzyka są jedynymi kwestiami, które będziesz musiał zapewnić, a „integracja” i tak potoczy się sama. Mimo wszystko ten typ „rozrywki” stanowczo odradzamy – co przyjdzie z integracji, której na następny dzień i tak nikt nie będzie pamiętał? Część pracowników może być również zniesmaczona niektórymi „atrakcjami” typowych wyjazdów integracyjnych, więc osiągniesz raczej skutek odwrotny do zamierzonego.

Zamiast tego warto zapewnić pracownikom Twojego kasyna nieco ambitniejszy rodzaj spędzania czasu. Przed wyborem miejsca wyjazdu, postaraj się dostosować je do wieku i zainteresowań Twoich pracowników. Jeśli są to osoby młode i energiczne, warto rozważyć wyjazd poza miasto w celu zorganizowania, chociażby ogniska nad rzeką. Ryzykownym, choć ciekawym pomysłem, byłby wspólny wyjazd na mecz lokalnej drużyny piłkarskiej. Jeśli pracownicy Twojego kasyna to grupa mieszana, najbezpieczniej będzie zorganizować na przykład wyjazd w góry.

Konkursy

Praca w kasynie polega w dużej mierze na obserwowaniu innych ludzi w czasie zabawy, kiedy samemu trzeba wykonywać rutynowe obowiązki. Organizowanie konkursów może być miłym urozmaiceniem dnia pracy i sprawić, że Twoi pracownicy nie będą podchodzić do swojego zawodu tylko jak do nieprzyjemnego obowiązku. W korporacjach popularne jest robienie konkursów na najbardziej wydajnego pracownika. Nie jest to najlepsze rozwiązanie. Pracownicy Twojego kasyna zapewne i tak są oceniani pod kątem jakości ich pracy, więc próba zamieniania tego w zabawę to dość kiepski pomysł. Zamiast tego można zorganizować na przykład konkurs Pokera, w którym do wygrania będzie pieniądze lub ciekawe bonusy kasynowe.

Dużo lepszym sposobem na zintegrowanie Twoich pracowników byłoby zorganizowanie konkursu niezwiązanego z ich pracą. Jeśli będzie miał on formę projektu, w którym poszczególne zespoły będą ze sobą współzawodniczyć, osiągniesz dodatkowy pozytywny efekt. Metod może być wiele i w tym przypadku ogranicza Cię tylko Twoja kreatywność. Przykładem może być konkurs na najciekawsze udekorowanie biura na Halloween.

Kolorowy dzień

Jeśli chodziłeś do szkoły w czasie obowiązku noszenia mundurków, zapewne pamiętasz, jak miłą odskocznią był kolorowy poniedziałek, w którym każdy mógł przyjść na lekcje ubrany tak, jak miał ochotę. Być może w Twoich latach szkolnych organizowane były bale przebierańców w karnawale czy przebieranki na Dzień Dziecka. Twoi pracownicy zapewne już od dawna nie są dziećmi, jednak w Twoim kasynie z pewnością obowiązuje stosowny dress code, który może być dla nich niemalże tak męczący jak chodzenie w mundurku do szkoły.

Większość Twoich pracowników zapewne przez większość czasu pracuje z klientami, więc nie mogą pozwolić sobie pod tym względem na swobodę, gdyż reprezentują Twoją firmę. Warto jednak przynajmniej raz na jakiś czas odejść od utartych schematów. Dobrym momentem będzie Halloween, kiedy Twoi pracownicy będą mogli pochwalić się kreatywnością, a klienci w tym dniu z pewnością nie będą niewyrozumiali. Okazją do przebieranek może być również okres bożonarodzeniowy, pierwszy dzień wiosny czy ostatki.